Penis Büyütme Hakkında Merak Edilenler

Penis Büyütme Hakkında Merak Edilenler

Erkekler sahip oldukları penis ölçülerinden memnun olmadıkları durumda penis büyütme tekniklerine başvurmaktadır. Oldukça yaygın talep edilen penis büyütme uygulamasının kalıcı ve etkili çözümü yalnızca penis büyütme ameliyatıdır.

Yani estetik cerrahinin genital estetik kapsamında yaptığı uygulamalardan biri olan penis büyütme hastanın beklentilerini karşılayabilen ve kalıcı olarak penis ölçülerini değiştirebilen tek uygulamadır.

Sahip olduğu penis ölçülerinden şikayetçi olan ve bunu düzeltmek isteyen hastaların aklında birtakım sorular bulunmaktadır. Bunlardan ilki penis büyütmenin nasıl kalıcı olarak sağlandığıdır.

Kalıcı olarak penis nasıl uzatılır?

Penis boyunun uzatılması için temelde iki yöntemden faydalanılır. Bunlardan bir tanesi gerçek uzama sağlayan yöntemlerdir. Diğerleri ise illüzyon sağlayan yöntemlerdir. İllüzyon sağlayan yöntemler gerçek bir uzama sağlamaz ancak mevcut penisi olduğundan daha uzun gösterir.

Gerçek uzama sağlayan penis uzatma yöntemi, penisin derin asıcı bağının serbestleştirilmesidir. Bu yöntemle penisin kasık içindeki kısmı dışarı doğru hareketlendirilmiş olur.

İllüzyon yöntemlerinin başında kasık liposuctionı gelir. Kasık bölgesindeki yağın azaltılması penisi olduğundan daha uzun gösterir ya da penisin gerçek boyunu ortaya çıkarır.

Diğer bir illüzyon yöntemi ise uygun hastalarda penoskrotal web düzeltilmesidir. Bu yöntem, skrotumdan penise uzanan ve yandan bakıldığında penisin kısa görünmesine neden olan deri bağı düzeltilerek fayda sağlar.

Penisi hem uzatmak hem de kalınlaştırmak mümkün mü?

Penis büyütmek penis uzatma ve penis kalınlaştırma işlemlerini kapsamaktadır. Her iki işlem ayrı olarak yapılabileceği gibi aynı operasyon içerisinde gerçekleşmesi de mümkündür. Penis uzatmak için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

Penis kalınlaştırmak için ise genellikle hastanın kendi vücudundan; karın, kasık veya uyluk gibi bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınan yağın penis cildi altına enjekte edilmesiyle belli oranda kalınlaşma meydana getirilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Penis büyütmek farklı tekniklerle uygulanabildiği gibi içerisinde hem penis kalınlaştırma hem de penis uzatma işlemlerini barındırmaktadır.

Hangi işlemin veya işlemlerin yapılacağına karar verildikten sonra uygulanacak olan yöntem de ameliyat süresini değiştirebilmektedir. Ortalama 2 saat civarı süren penis büyütmenin sonrası anestezinin vücuttan atılıncaya kadar hastanede kalınması gerekmektedir. Ameliyat genel veya spinal anestezi altında yapılabilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı sonrası cinsel hayat nasıl olur?

Penis büyütmek işlevselliğe yönelik bir operasyon değildir bu yüzden cinsel hayatta yaşanan sorunlar işlevsellik kaynaklıysa herhangi bir değişim beklenmemelidir. Ancak ameliyat sonrasında hasta daha büyük bir penise sahip olduğu için psikolojik olarak kendini iyi hissetmektedir.

Hastanın psikolojik olarak kendini iyi hissetmesi özgüven kazanmasına dolayısıyla cinsel hayatının olumlu şekilde etkilenmesine yardımcı olmaktadır.  Ancak penis büyütmenın sonraki iyileşme sürecinde 25 gün cinsel perhizde bulunmak gerekir.

Penis büyütmenin sonrası komplikasyon oluşur mu?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi penis büyütmenin de birtakım riskleri bulunmaktadır. Anestezi kaynaklı olarak yaşanabilecek sorunlar son derece nadirdir. Bunun haricinde her ameliyatta ortaya çıkabilen kanama, enfeksiyon, dikiş açılması gibi riskler nadiren görülebilir.

Bu riskler diğer ameliyatlardan daha fazla değildir. Bu riskleri en az seviyeye indirgemek için ameliyat sonrası iyileşme sürecinde hastanın gerekli tedbirleri alması ve doktor önerilerine uyması yeterlidir.