Kendi Yağınızla Penis Kalınlaştırma

Kendi Yağınızla Penis Kalınlaştırma

Penis Kalınlaştırma; Dünya genelinde birçok erkek daha büyük bir penise sahip olmak ister ve bu motivasyonla penis büyütme ameliyatlarına başvurmaktadır. Penis büyütme ameliyatları günümüzde çok sık yapılmaktadır. Bu noktada hastanın beklentileri, penis yapısı ve genel sağlık durumu belirleyici olmaktadır.

Penis büyütme ameliyatı kapsamında ya da tek başına yapılan genital estetik çeşitlerinden biri kendi yağınızla penis kalınlaştırma işlemidir. Penis kalınlaştırma, penisin çap ölçülerinden memnun olmayan ve daha kalın bir penis görünümüne sahip olmak isteyen erkek hastalar için uygulanan cerrahi bir operasyondur.

Bu operasyonun yöntemi olan hastaların vücudunda bulunan kendi yağlarının penis kalınlaştırmak için kullanılması ile oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. 

Hastanın Kendi Yağı Penisi Nasıl Kalınlaştırır?

Penis kalınlaştırma eskiden farklı tekniklerle yapılmışsa da günümüzde genel olarak kabul görmüş  ameliyat yöntemi yağ enjeksiyonudur. Liposuction adı verilen vücuttan yağ alma uygulaması penis kalınlaştırma ameliyatında da uygulanmaktadır.

Vücudun karın, kasık ya da uyluk bölgesinin iç kısımlarından alınan yağ dokusu  alınıp, saflaştırıldıktan sonra penis gövdesine enjekte edilmektedir. 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Olur?

Penis kalınlaştırma ameliyatı öncesinde muayene aşamasında hastanın beklentileri göz önüne alınarak penis yapısı incelenmekte ve uygun ameliyat planı hazırlanmaktadır. Hastanın genel sağlık durumu ameliyata elverişliyse penis kalınlaştırma uygulaması öncesinde vücudun yağlı bölgelerinden liposuction tekniği kullanılarak yağ alımı gerçekleştirilmektedir. Karın, kasık veya uyluk bölgesinden elde edilen yağ dokusu saflaştırılarak enjeksiyona hazır hale getirilmektedir. Daha sonra kanüllerle yağ enjeksiyonu penis gövdesine eşit şekilde yapılarak kalınlaşma sağlanır. 

Kendi Yağınızla Penis Kalınlaştırmanın Alternatifi Var mıdır?

Kendi yağınızla penis kalınlaştırmanın bir çok avantajı mevcuttur bu nedenle günümüzde penis kalınlaştırmanın en yaygın yöntemi olmuştur. Eskiden penis gövdesinin çevresine kasıktan alınan deri ve derialtı dokusu konularak penis kalınlaştırma işlemi yapılmıştır.

Ancak bu yöntem çok agresif bir cerrahi yöntem olduğu için bir çok komplikasyon gelişmiştir ve iyileşme süreci çok uzundur. Bu nedenle bu yöntem günümüzde çok nadiren kullanılmaktadır. 

Kendi yağınızla penis kalınlaştırmaya diğer bir alternatif dolgu uygulamasıdır. Dolgu uygulamaları ameliyatsız uygulamalardır. İşlemden hemen sonra günlük hayata dönülebilir.

Ancak dolgu ile yeterli penis kalınlaşması elde etmek için yüksek miktarlarda dolgu uygulamak gerekir. Bu nedenle bu yöntem oldukça pahalıdır. Dolgunun diğer bir dezavantajı kalıcılığı bir yıldır.

Kendi Yağınızla Penis Kalınlaştırmanın Kalıcılığı Ne Kadardır?

Yağ enjeksiyonu günümüzde Plastik Cerrahide bütün vücutta ve yüzde dokulara hacim verme  için uygulanan bir tekniktir. Bu tekniğin çok sık kullanılmasının nedeni yağ dokusunun sağladığı avantajlardır. Yağ dokusunun en büyük avantajı vücutta bolca bulunur. Kendi vücudunuza ait olduğu için reaksiyon vermez.

Bunların yanında yağ enjeksiyonun kendine ait yaşama oranları vardır. Tüm vücutta bu oranlar değişse de genellikle % 50-60 oranında verilen yağlar yaşar. Bu yaşayan yağların ömrü ile ilgili 2 teori vardır. Bir teoriye göre bu süre 10 yıldır, diğer teoriye göre insan ömrü boyunca yaşar.

Bu nedenle yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma kalıcı kabul edilir. Bu nedenle ameliyattan hemen sonra penis ödeme, tutacak yağlara ve tutmayacak yağlara bağlı çok kalın görülür. Genellikle 15 gün içinde ödemin geçer ve penis kalınlığı kendini belli eder.

Yağ enjeksiyonu ile elde edilen penis kalınlaştırma kalıcıdır. Bu noktada penisteki ödemin tamamen geçmiş ve kalınlığın ortaya çıktığı dönem genellikle 2 ay civarıdır. Penis kalınlaştırma ameliyatından 2-3 ay sonra elde edilen kalınlık kalıcıdır. Ancak yağ doku kilo alıp vermeye duyarlıdır. Kilo alındığında bir miktar büyüme ve zayıflandığında bir miktar küçülme yapar.

Penis Kalınlaştırma ile Ne Kadar Kalınlaşma Elde Edilebilir?

Penis kalınlaştırma için başvuran bir hastanın en çok merak ettiği şey yağ enjeksiyonu ile  ne kadar kalınlaştırma elde edilebileceğidir. Bu işlemle ilgili farklı doktorların farklı açıklamalarda bulunmaları maalesef kafa karışıklığına yol açmaktadır. Penis kalınlaştırma ile ne kadar kalınlaşma elde edildiği, ne zaman bu süreci değerlendirdiğinize bağlı olarak değişir. Ameliyattan hemen sonra ödem ve şişlik olması penisi olduğundan daha kalın gösterir. Bu noktada kalınlaşma miktarından bahsetmek için ameliyat  ödeminin geçmesini beklemek gerekir. Penis kalınlaşma ameliyatı ile ortalama %30 penis kalınlığı elde edilebilmektedir. Bu oran kişiden kişiye değişmekle beraber ödem geçtikten sonraki orandır.

Ameliyat Süreci

Penis kalınlaştırma ameliyatı genel anestezi veya spinal ile yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında hastanede yatmak gerekmez, aynı gün taburcu olunabilir. Ameliyat ağrılı değildir, en çok yağ alınan kısımlarda hafif ağrı hissedilir.

Ağrı basit ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Ameliyat a bağlı iz kalmaz bir kaç küçük kesiden yağlar alınır. Ameliyattan 2 gün sonra duş alınabilir. Pansumana ihtiyaç yoktur. İşe dönüş süresi 2-3 gündür. Ağır işlerde bu süre uzayabilir. Ameliyattan sonra 21 gün cinsel ilişkiye girmemek gerekir.

Hasta Yorumları

candan hocama gomulu penis deri gerdirme buyutme ve kalinlastirma islemi yaptirdim hicbir aci hissetmedim cok basarili gecti bir gece hastanede kaldim ve umdugumdan bam baska oldu ve inanamadim candan hocami tavsiye eder butun ekip arkadaslarina ve hocama tsk ederim beni bastan yaratti ozguvenim yasama sevinci geldi hocami hic bir zaman unutmucam

T.A

Candan hoca ile tanışmamız internet vasıtasıyla oldu 1 ay önce penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı oldum kendisi ve ekibine çok ama çok teşekkür ederim yaptırmak isteyen arkadaşlara gerçekten tavsiye ederim çekinmeden bu ekibe güvenin

İ… G…

Meraba kolay gelsin Ben doc beyden cok tesekür etmek istedim gercekten cok iyi bi is yapti her sey süper cok cok selamlar

D… K…

Yaklaşık 5 ay önce ameliyat oldum Candan beyin hasta yaklaşımı ve bu konudaki tutumu çok başarılıydı keza ameliyatımda çok başarılı geçti hem normal hemde ereksiyon halinde ciddi uzama ve kalınlaşma gerçekleşti ve bu cinsel özgüvenimi ciddi anlamda olumlu etkiledi eğer penis büyütme ameliyatı olmak istiyorsanız Candan hocayı şiddetle tavsiye ediyorum.

C… T…

Pandemi sürecinde çekinerek gittiğim, ancak kibar insanların karşıladığı nezih bir klinikte öngörüşmeden sonra, yapılan operasyondan biraz detay vereceğim ama, öncelikle teşekkür ederek başlamak istiyorum. 20 gün önce penis kalınlaştırma operasyonu yapan Candan bey ve değerli ekibine.. aslında ciddi bir sorunum olmamasına rağmen (estetik takıntısı diyelim) sadece penis kalınlaştırma operasyonu yapıldı. Hastane ameliyathanesinde yaklaşık 1.5 yada 2 saat süren bir işlem, belden uyuşturuldum, operasyon sonrası 4 yada 5 saat kadar bir odada dinlendim uyuşukluğun etkisi geçtikten sonra aracımla hastaneden çıkıp evime döndüm.. 2 gün küçük tuvaleti yaparken (sonda yüzünden ) biraz yanma acısı duydum 2.günün sonunda penis sargısını çıkardım.antibiyotik ve ağrıkesicilerle bir hafta kadar dikkatli davranıp ve bol giysilerle dinlendim, 10, 15 günün sonunda ödem nerdeyse tamamen kayboldu..sonuç, gövdesi kafa kısmından ince olan penis normal görüntüye kavuştu. yani daha hacimli hale geldi ve süreç normale döndü.. şuan hiçbir şekil bozukluğu görmüyorum ve peniste herhandi bir hissizlik hissetmiyorum, yani bu operasyonun korkulacak bir yanı yok. yalnızca,tatil yada dinlenme dönemine denk getirmek gerek.. dr, birkaç gün daha cinsel pehriz önerdi..önerileri uyguluyorum ve sonuçtan memnunum.bu operasyonda emeği geçen ve rahat hissettiren ameliyat ekibine;tabiki öncelikle bu hassas işlemin heykeltraş’ı candan bey’e çok teşekkür ediyorum.saygılar..

k…. i…

Candan bey diger doktorlardan cok farkli dürüst güvenilir bi hekim dir olacakları olmayacakları dürüst bi sekilde anlatiyor ameliyat olalı nerdeyse 3 ay oldu sonuclarindan cok memnun kaldım dürüst ve güvenilir bir hekim arayişdasiniz candan bey de emin ellerdesiniz

S….. A…..

Candan bey diğerlerinden farklı gerçekçi ve herşeyi dürüst bir şekilde söylüyor ameliyat oldum ufak ağrılarım oldu bunlar çok normal... boyut ve kalınlaştırma beklentilerimin üstünde oldu hocama teşekkür ederim..

T…. V….

Candan hocam ile epeydir görüşme halindeydik benim için zor bir karardı ve ameliyat olmaya karar verdim ve ameliyat olalım 3 ay oldu hocama gerçekten çok teşekkür ederim beni büyük dertten kurtardı 🙂

Y…… C…..