Penis Büyütme Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Penis Büyütme Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Penis Büyütme; Bilindiği üzere ülkemizde yaklaşık olarak 20 yıldır penis büyütme ameliyatı gerçekleştiriliyor. Sadece özellikli olarak bu işi yapan hekimler üzerinden stabil bir ortamda gerçekleştirilen penis büyütme ameliyatı bilinenin aksine düşük riskler bulunduruyor. Fakat bu duruma rağmen penis büyütme ameliyatı mutlaka ilgili alanda uzmanlaşmış doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Standart Penis Boyu Ne Kadardır?

Standart penis boyu ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Türkiye ve bazı ülkelerde standart penis boyu ereksiyon durumunda iken 12-14 santimetre olarak kabul görüyor. Bilimsel olarak da belirtildiği gibi 13 santimetre penis boyutu için normal olarak görülüyorken 13 santimetre altı penis boyutu ise mikropenis sorunu olarak kabul görüyor.

Türkiye’de penis boyu uzatma ve penis kalınlaştırılması erkeklerin önemli bir bölümü tarafından tercih edilen penis büyütme ameliyatı sayesinde peniste ortalama olarak 2-3 santimetre oranında büyüme sağlanabiliyor.

Penis Büyütme Ameliyat Türleri Nelerdir?

Penis büyütme ameliyatı tek bir türden oluşmuyor. Ülkemizde en çok gerçekleştirilen penis büyütme ameliyatı penis ile torbalar arasındaki mesafenin arttırılmasına yönelik gerçekleştirilen cerrahi müdahale uygulamasıdır.

Yapılan bu ameliyat seçeneği sayesinde gerek penis boyutunda ve gerekse de penis kalınlık düzeyinde bir artış meydana geldiği görülebiliyor.

Sünnet eyleminde de aşırı penis derisi alımına bağlı olarak penis boyutunda düşüş meydana gelebiliyor ve bu gibi durumlarda ise V-Y ilerletme uygulamaları ve Z plasti uygulamaları tedavi seçeneği uygulanır.

Penis büyütme ameliyatı doktordan doktora farklılık gösterebiliyor, örneğin bazı doktorlar tarafından ise deri grefti alınarak ve penis derisine ilave edilerek penis boyutunda artış sağlayabiliyor.

Erkeklerde penis boyutu küçülmesine sebep olan etkenlerden biri de fazla kilolardır, göbek bölgesinde oluşan yağ kütleleri beraberinde penisin içe doğru gömülmesine neden olabiliyor ve bu durum neticesinde de penisin normalden küçük görünüyor. Bu problemin yok edilmesi amacıyla ilgili bölgedeki yağ tabakalarının alınması yeterli oluyor.

Penis büyütme ameliyatında uygulanan bir diğer ameliyat uygulaması ise penis ile skrotum arasındaki bağlantının genişletilerek penis ile sktrotumun birbirinden uzak bir mesafede yer alması sağlanır. Bu sayede penisin alt bölümünde gözle görülür oranda bir uzama sağlanabiliyor.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis büyütme ameliyatı sonrasında bireyin 3 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmekten kaçınmalıdır. Hatta penis ameliyatı sonrasında yine 3 hafta boyunca mastürbasyon yapılmasından da kaçınılmalıdır. Penis büyütme ameliyatı başarılı bir şekilde geçmesi ve penis sağlığı korunması açısından hastanın yukarıdaki uyarılara uyması gerekiyor.

Penis Büyütme Ameliyatında Ne Kadar Ücret Alınıyor?

Penis büyütme ameliyatı fiyatı ise yapan doktora, ameliyatın yapıldığı hastaneye ve  hastaneye ve uygulanacak işlemlere göre farklılık gösteriyor. Bu ameliyat ameliyathanede plastik cerrahlar tarafından yapılması gereken bir ameliyattır. Hastaneden aynı gün taburcu olunabilir ya bir gece yatılabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Sanılanın aksine penis büyütme ameliyatı tehlikeli bir cerrahi girişim değildir. Fakat penis büyütme ameliyatında her ameliyatta olabilen bazı  riskler bulunabiliyor, bu riskler kanama, enfeksiyon, dikiş açılması gibi her ameliyatta bulunan riskler olup, son derece düşüktür. Ameliyat sırasında kesik açılan alanda 4 cm lik kibar bir izin oluşabileceğini de belirtmekte fayda görüyoruz.

Bu basit komplikasyonlar haricinde penis büyütme ameliyatında herhangi ciddi bir risk durumu bulunmuyor. Penis büyütme ameliyatı, penisin cinsel fonksiyonlarına, çocuk yapabilme yeteneğine herhangi bir zarar vermez, his kaybı yaşanmaz.

Hasta Yorumları

candan hocama gomulu penis deri gerdirme buyutme ve kalinlastirma islemi yaptirdim hicbir aci hissetmedim cok basarili gecti bir gece hastanede kaldim ve umdugumdan bam baska oldu ve inanamadim candan hocami tavsiye eder butun ekip arkadaslarina ve hocama tsk ederim beni bastan yaratti ozguvenim yasama sevinci geldi hocami hic bir zaman unutmucam

T.A

Candan hoca ile tanışmamız internet vasıtasıyla oldu 1 ay önce penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı oldum kendisi ve ekibine çok ama çok teşekkür ederim yaptırmak isteyen arkadaşlara gerçekten tavsiye ederim çekinmeden bu ekibe güvenin

İ… G…

Meraba kolay gelsin Ben doc beyden cok tesekür etmek istedim gercekten cok iyi bi is yapti her sey süper cok cok selamlar

D… K…

Yaklaşık 5 ay önce ameliyat oldum Candan beyin hasta yaklaşımı ve bu konudaki tutumu çok başarılıydı keza ameliyatımda çok başarılı geçti hem normal hemde ereksiyon halinde ciddi uzama ve kalınlaşma gerçekleşti ve bu cinsel özgüvenimi ciddi anlamda olumlu etkiledi eğer penis büyütme ameliyatı olmak istiyorsanız Candan hocayı şiddetle tavsiye ediyorum.

C… T…

Pandemi sürecinde çekinerek gittiğim, ancak kibar insanların karşıladığı nezih bir klinikte öngörüşmeden sonra, yapılan operasyondan biraz detay vereceğim ama, öncelikle teşekkür ederek başlamak istiyorum. 20 gün önce penis kalınlaştırma operasyonu yapan Candan bey ve değerli ekibine.. aslında ciddi bir sorunum olmamasına rağmen (estetik takıntısı diyelim) sadece penis kalınlaştırma operasyonu yapıldı. Hastane ameliyathanesinde yaklaşık 1.5 yada 2 saat süren bir işlem, belden uyuşturuldum, operasyon sonrası 4 yada 5 saat kadar bir odada dinlendim uyuşukluğun etkisi geçtikten sonra aracımla hastaneden çıkıp evime döndüm.. 2 gün küçük tuvaleti yaparken (sonda yüzünden ) biraz yanma acısı duydum 2.günün sonunda penis sargısını çıkardım.antibiyotik ve ağrıkesicilerle bir hafta kadar dikkatli davranıp ve bol giysilerle dinlendim, 10, 15 günün sonunda ödem nerdeyse tamamen kayboldu..sonuç, gövdesi kafa kısmından ince olan penis normal görüntüye kavuştu. yani daha hacimli hale geldi ve süreç normale döndü.. şuan hiçbir şekil bozukluğu görmüyorum ve peniste herhandi bir hissizlik hissetmiyorum, yani bu operasyonun korkulacak bir yanı yok. yalnızca,tatil yada dinlenme dönemine denk getirmek gerek.. dr, birkaç gün daha cinsel pehriz önerdi..önerileri uyguluyorum ve sonuçtan memnunum.bu operasyonda emeği geçen ve rahat hissettiren ameliyat ekibine;tabiki öncelikle bu hassas işlemin heykeltraş’ı candan bey’e çok teşekkür ediyorum.saygılar..

k…. i…

Candan bey diger doktorlardan cok farkli dürüst güvenilir bi hekim dir olacakları olmayacakları dürüst bi sekilde anlatiyor ameliyat olalı nerdeyse 3 ay oldu sonuclarindan cok memnun kaldım dürüst ve güvenilir bir hekim arayişdasiniz candan bey de emin ellerdesiniz

S….. A…..

Candan bey diğerlerinden farklı gerçekçi ve herşeyi dürüst bir şekilde söylüyor ameliyat oldum ufak ağrılarım oldu bunlar çok normal... boyut ve kalınlaştırma beklentilerimin üstünde oldu hocama teşekkür ederim..

T…. V….

Candan hocam ile epeydir görüşme halindeydik benim için zor bir karardı ve ameliyat olmaya karar verdim ve ameliyat olalım 3 ay oldu hocama gerçekten çok teşekkür ederim beni büyük dertten kurtardı 🙂

Y…… C…..