Testis Büyüklüğü Tedavisi

Testis Büyüklüğü Tedavisi

Testis Büyüklüğü; Skrotum, halk arasında bilinen ismiyle testis, insan vücudunda torba olarak görev bilinen bölgedir. Skrotum da sarkma ve büyüme gibi rahatsızlıklar özellikle yaşlanmaya bağlı görülebilir. Bu durum genellikle genetik ya da ilerleyen yaşlarda meydana gelmektedir.

Skrotumun büyüklüğü veya büyümesi, kötü huylu olmadığı sürece çok büyük bir sorun teşkil etmez. Skrotum büyümesi çok çok nadiren kötü huylu hastalıklara bağlı olabilir ve genellikle tek taraflı büyüme görülebilir.

Bu hastalığa sahip kişiler, estetik açıdan kötü durduğundan ve yürürken bacaklara sürtünme yaptığından dolayı rahatsız olabilir. Bir diğer olumsuz yanı ise yürürken testisin bacağa sürtünerek yara olmasıdır. Testis sarkması problemleriniz için kliniğimize uğrayabilir ve uzman doktorlarımız tarafından testis sarkması tedavisi için değerlendirme alabilirsiniz.

Testis Büyüklüğünde Tehlike İşaretleri Nelerdir?

Testis büyüklüğünde; ağrı, yumru, damarlanma ve şişkinlik olması  veya testiste tek taraflı büyüme olması durumunda mutlaka bir hekime başvurulması gerekir. Bu gibi durumlarda her hastalıkta olduğu gibi erken tanının önemi çok büyüktür.

Yukarıda anlatılan durumların  dışında meydana gelen testis büyüklüğü ve büyüklüğü kötü huylu değildir ve korkulacak bir durum değildir.

Testis Büyüklüğü Tedavisi için Ne Yapmalı?

İlerleyen yaşa bağlı olarak görülen ya da genetik olarak ortaya çıkan testis sarkmalarında ise korkulacak bir durum yoktur. Bu durum iyi huylu bir durumdur. Basit ameliyatlarla kolayca çözüme ulaşıp rahatlayabilirsiniz. Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır.

Ortalama 1.5 saat sürer. Ağrılı bir ameliyat değildir. İzler genellikle kibardır ve pek belli olmaz. Eriyen dikişler kullanılır ve alınacak dikiş yoktur. Aynı gün ya da ertesi gün hastaneden taburcu olunabilir. 2 gün sonra duş alınabilir.

Testis büyüklüğü tedavisi hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu işlemlerdendir. Testis büyüklüğü tedavisi ile ilgili merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hasta Yorumları

candan hocama gomulu penis deri gerdirme buyutme ve kalinlastirma islemi yaptirdim hicbir aci hissetmedim cok basarili gecti bir gece hastanede kaldim ve umdugumdan bam baska oldu ve inanamadim candan hocami tavsiye eder butun ekip arkadaslarina ve hocama tsk ederim beni bastan yaratti ozguvenim yasama sevinci geldi hocami hic bir zaman unutmucam

T.A

Candan hoca ile tanışmamız internet vasıtasıyla oldu 1 ay önce penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı oldum kendisi ve ekibine çok ama çok teşekkür ederim yaptırmak isteyen arkadaşlara gerçekten tavsiye ederim çekinmeden bu ekibe güvenin

İ… G…

Meraba kolay gelsin Ben doc beyden cok tesekür etmek istedim gercekten cok iyi bi is yapti her sey süper cok cok selamlar

D… K…

Yaklaşık 5 ay önce ameliyat oldum Candan beyin hasta yaklaşımı ve bu konudaki tutumu çok başarılıydı keza ameliyatımda çok başarılı geçti hem normal hemde ereksiyon halinde ciddi uzama ve kalınlaşma gerçekleşti ve bu cinsel özgüvenimi ciddi anlamda olumlu etkiledi eğer penis büyütme ameliyatı olmak istiyorsanız Candan hocayı şiddetle tavsiye ediyorum.

C… T…

Pandemi sürecinde çekinerek gittiğim, ancak kibar insanların karşıladığı nezih bir klinikte öngörüşmeden sonra, yapılan operasyondan biraz detay vereceğim ama, öncelikle teşekkür ederek başlamak istiyorum. 20 gün önce penis kalınlaştırma operasyonu yapan Candan bey ve değerli ekibine.. aslında ciddi bir sorunum olmamasına rağmen (estetik takıntısı diyelim) sadece penis kalınlaştırma operasyonu yapıldı. Hastane ameliyathanesinde yaklaşık 1.5 yada 2 saat süren bir işlem, belden uyuşturuldum, operasyon sonrası 4 yada 5 saat kadar bir odada dinlendim uyuşukluğun etkisi geçtikten sonra aracımla hastaneden çıkıp evime döndüm.. 2 gün küçük tuvaleti yaparken (sonda yüzünden ) biraz yanma acısı duydum 2.günün sonunda penis sargısını çıkardım.antibiyotik ve ağrıkesicilerle bir hafta kadar dikkatli davranıp ve bol giysilerle dinlendim, 10, 15 günün sonunda ödem nerdeyse tamamen kayboldu..sonuç, gövdesi kafa kısmından ince olan penis normal görüntüye kavuştu. yani daha hacimli hale geldi ve süreç normale döndü.. şuan hiçbir şekil bozukluğu görmüyorum ve peniste herhandi bir hissizlik hissetmiyorum, yani bu operasyonun korkulacak bir yanı yok. yalnızca,tatil yada dinlenme dönemine denk getirmek gerek.. dr, birkaç gün daha cinsel pehriz önerdi..önerileri uyguluyorum ve sonuçtan memnunum.bu operasyonda emeği geçen ve rahat hissettiren ameliyat ekibine;tabiki öncelikle bu hassas işlemin heykeltraş’ı candan bey’e çok teşekkür ediyorum.saygılar..

k…. i…

Candan bey diger doktorlardan cok farkli dürüst güvenilir bi hekim dir olacakları olmayacakları dürüst bi sekilde anlatiyor ameliyat olalı nerdeyse 3 ay oldu sonuclarindan cok memnun kaldım dürüst ve güvenilir bir hekim arayişdasiniz candan bey de emin ellerdesiniz

S….. A…..

Candan bey diğerlerinden farklı gerçekçi ve herşeyi dürüst bir şekilde söylüyor ameliyat oldum ufak ağrılarım oldu bunlar çok normal... boyut ve kalınlaştırma beklentilerimin üstünde oldu hocama teşekkür ederim..

T…. V….

Candan hocam ile epeydir görüşme halindeydik benim için zor bir karardı ve ameliyat olmaya karar verdim ve ameliyat olalım 3 ay oldu hocama gerçekten çok teşekkür ederim beni büyük dertten kurtardı 🙂

Y…… C…..